Europa League

Scoreboard
Previous Day | Thu., July 26 | Next Day

Second Qualifying Rd
6:00 AM PT7:00 AM MT8:00 AM CT9:00 AM ET13:00 GMT15:00 14:00 2:00 PM 16:00 KSA11:00 PM AET18:30 IST8:30 AM VEN17:00 UAE9:00 PM SST21:00 20:00 6:00 AM MST7:00 AM CST8:00 AM EST9:00 ET8:00 10:00 BRT9:00
Tobol Kostanay v Pyunik
Kostanay Central Stadium
Second Qualifying Rd
7:45 AM PT8:45 AM MT9:45 AM CT10:45 AM ET14:45 GMT16:45 15:45 3:45 PM 17:45 KSA12:45 AM AET20:15 IST10:15 AM VEN18:45 UAE10:45 PM SST22:45 21:45 7:45 AM MST8:45 AM CST9:45 AM EST10:45 ET9:45 11:45 BRT10:45
FK Ventspils v Bordeaux
Ventspils Olimpiskais Stadions
Second Qualifying Rd
8:00 AM PT9:00 AM MT10:00 AM CT11:00 AM ET15:00 GMT17:00 16:00 4:00 PM 18:00 KSA1:00 AM AET20:30 IST10:30 AM VEN19:00 UAE11:00 PM SST23:00 22:00 8:00 AM MST9:00 AM CST10:00 AM EST11:00 ET10:00 12:00 BRT11:00
Spartaks Jurmala v La Fiorita
Slokas Stadium
Second Qualifying Rd
8:00 AM PT9:00 AM MT10:00 AM CT11:00 AM ET15:00 GMT17:00 16:00 4:00 PM 18:00 KSA1:00 AM AET20:30 IST10:30 AM VEN19:00 UAE11:00 PM SST23:00 22:00 8:00 AM MST9:00 AM CST10:00 AM EST11:00 ET10:00 12:00 BRT11:00
Viitorul Constanta v Vitesse
Stadionul Viitorul
Second Qualifying Rd
8:30 AM PT9:30 AM MT10:30 AM CT11:30 AM ET15:30 GMT17:30 16:30 4:30 PM 18:30 KSA1:30 AM AET21:00 IST11:00 AM VEN19:30 UAE11:30 PM SST23:30 22:30 8:30 AM MST9:30 AM CST10:30 AM EST11:30 ET10:30 12:30 BRT11:30
F91 Dudelange v Drita
Stade Jos Nosbaum
Second Qualifying Rd
9:00 AM PT10:00 AM MT11:00 AM CT12:00 PM ET16:00 GMT18:00 17:00 5:00 PM 19:00 KSA2:00 AM AET21:30 IST11:30 AM VEN20:00 UAE12:00 AM SST0:00 23:00 9:00 AM MST10:00 AM CST11:00 AM EST12:00 ET11:00 13:00 BRT12:00
Chikhura Sachkhere v NK Maribor
Mikheil Meskhi Stadium
Second Qualifying Rd
9:00 AM PT10:00 AM MT11:00 AM CT12:00 PM ET16:00 GMT18:00 17:00 5:00 PM 19:00 KSA2:00 AM AET21:30 IST11:30 AM VEN20:00 UAE12:00 AM SST0:00 23:00 9:00 AM MST10:00 AM CST11:00 AM EST12:00 ET11:00 13:00 BRT12:00
Balzan v SK Slovan Bratislava
Ta'Qali National Stadium
Second Qualifying Rd
9:30 AM PT10:30 AM MT11:30 AM CT12:30 PM ET16:30 GMT18:30 17:30 5:30 PM 19:30 KSA2:30 AM AET22:00 IST12:00 PM VEN20:30 UAE12:30 AM SST0:30 23:30 9:30 AM MST10:30 AM CST11:30 AM EST12:30 ET11:30 13:30 BRT12:30
RB Leipzig v BK Häcken
Red Bull Arena
Second Qualifying Rd
10:00 AM PT11:00 AM MT12:00 PM CT1:00 PM ET17:00 GMT19:00 18:00 6:00 PM 20:00 KSA3:00 AM AET22:30 IST12:30 PM VEN21:00 UAE1:00 AM SST1:00 0:00 10:00 AM MST11:00 AM CST12:00 PM EST13:00 ET12:00 14:00 BRT13:00
CSKA Sofia v FC Admira
Balgarska Armiya Stadium
Second Qualifying Rd
10:00 AM PT11:00 AM MT12:00 PM CT1:00 PM ET17:00 GMT19:00 18:00 6:00 PM 20:00 KSA3:00 AM AET22:30 IST12:30 PM VEN21:00 UAE1:00 AM SST1:00 0:00 10:00 AM MST11:00 AM CST12:00 PM EST13:00 ET12:00 14:00 BRT13:00
APOEL v FC Flora
GSP
Second Qualifying Rd
10:00 AM PT11:00 AM MT12:00 PM CT1:00 PM ET17:00 GMT19:00 18:00 6:00 PM 20:00 KSA3:00 AM AET22:30 IST12:30 PM VEN21:00 UAE1:00 AM SST1:00 0:00 10:00 AM MST11:00 AM CST12:00 PM EST13:00 ET12:00 14:00 BRT13:00
Maccabi Tel-Aviv v Radnicki Nis
Bloomfield Stadium
Second Qualifying Rd
10:00 AM PT11:00 AM MT12:00 PM CT1:00 PM ET17:00 GMT19:00 18:00 6:00 PM 20:00 KSA3:00 AM AET22:30 IST12:30 PM VEN21:00 UAE1:00 AM SST1:00 0:00 10:00 AM MST11:00 AM CST12:00 PM EST13:00 ET12:00 14:00 BRT13:00
Molde FK v KF Laci
Aker Stadion
Second Qualifying Rd
10:00 AM PT11:00 AM MT12:00 PM CT1:00 PM ET17:00 GMT19:00 18:00 6:00 PM 20:00 KSA3:00 AM AET22:30 IST12:30 PM VEN21:00 UAE1:00 AM SST1:00 0:00 10:00 AM MST11:00 AM CST12:00 PM EST13:00 ET12:00 14:00 BRT13:00
Budapest Honved v Progres Niederkorn
Bozsik Stadion
Second Qualifying Rd
10:00 AM PT11:00 AM MT12:00 PM CT1:00 PM ET17:00 GMT19:00 18:00 6:00 PM 20:00 KSA3:00 AM AET22:30 IST12:30 PM VEN21:00 UAE1:00 AM SST1:00 0:00 10:00 AM MST11:00 AM CST12:00 PM EST13:00 ET12:00 14:00 BRT13:00
HSK Zrinjski Mostar v Valletta FC
Bijeli Brijeg Stadium
Second Qualifying Rd
10:00 AM PT11:00 AM MT12:00 PM CT1:00 PM ET17:00 GMT19:00 18:00 6:00 PM 20:00 KSA3:00 AM AET22:30 IST12:30 PM VEN21:00 UAE1:00 AM SST1:00 0:00 10:00 AM MST11:00 AM CST12:00 PM EST13:00 ET12:00 14:00 BRT13:00
Zalgiris Vilnius v FC Vaduz
LFF Stadium
Second Qualifying Rd
10:20 AM PT11:20 AM MT12:20 PM CT1:20 PM ET17:20 GMT19:20 18:20 6:20 PM 20:20 KSA3:20 AM AET22:50 IST12:50 PM VEN21:20 UAE1:20 AM SST1:20 0:20 10:20 AM MST11:20 AM CST12:20 PM EST13:20 ET12:20 14:20 BRT13:20
Jagiellonia Bialystok v Rio Ave
Bialystok City Stadium
Second Qualifying Rd
10:45 AM PT11:45 AM MT12:45 PM CT1:45 PM ET17:45 GMT19:45 18:45 6:45 PM 20:45 KSA3:45 AM AET23:15 IST1:15 PM VEN21:45 UAE1:45 AM SST1:45 0:45 10:45 AM MST11:45 AM CST12:45 PM EST13:45 ET12:45 14:45 BRT13:45
Nordsjaelland v AIK
Right to Dream Park
Second Qualifying Rd
10:45 AM PT11:45 AM MT12:45 PM CT1:45 PM ET17:45 GMT19:45 18:45 6:45 PM 20:45 KSA3:45 AM AET23:15 IST1:15 PM VEN21:45 UAE1:45 AM SST1:45 0:45 10:45 AM MST11:45 AM CST12:45 PM EST13:45 ET12:45 14:45 BRT13:45
LASK Linz v Lillestrom
TGW Arena
Second Qualifying Rd
11:00 AM PT12:00 PM MT1:00 PM CT2:00 PM ET18:00 GMT20:00 19:00 7:00 PM 21:00 KSA4:00 AM AET23:30 IST1:30 PM VEN22:00 UAE2:00 AM SST2:00 1:00 11:00 AM MST12:00 PM CST1:00 PM EST14:00 ET13:00 15:00 BRT14:00
Genk v Fola Esch
Luminus Arena
Second Qualifying Rd
11:00 AM PT12:00 PM MT1:00 PM CT2:00 PM ET18:00 GMT20:00 19:00 7:00 PM 21:00 KSA4:00 AM AET23:30 IST1:30 PM VEN22:00 UAE2:00 AM SST2:00 1:00 11:00 AM MST12:00 PM CST1:00 PM EST14:00 ET13:00 15:00 BRT14:00
Hajduk Split v Slavia Sofia
Stadion Poljud
Second Qualifying Rd
11:00 AM PT12:00 PM MT1:00 PM CT2:00 PM ET18:00 GMT20:00 19:00 7:00 PM 21:00 KSA4:00 AM AET23:30 IST1:30 PM VEN22:00 UAE2:00 AM SST2:00 1:00 11:00 AM MST12:00 PM CST1:00 PM EST14:00 ET13:00 15:00 BRT14:00
Olimpia Ljubjlana v Crusaders
Sportni park Stozice
Second Qualifying Rd
11:00 AM PT12:00 PM MT1:00 PM CT2:00 PM ET18:00 GMT20:00 19:00 7:00 PM 21:00 KSA4:00 AM AET23:30 IST1:30 PM VEN22:00 UAE2:00 AM SST2:00 1:00 11:00 AM MST12:00 PM CST1:00 PM EST14:00 ET13:00 15:00 BRT14:00
Gornik Zabrze v Trencin
Ernesta Pohla Stadium
Second Qualifying Rd
11:00 AM PT12:00 PM MT1:00 PM CT2:00 PM ET18:00 GMT20:00 19:00 7:00 PM 21:00 KSA4:00 AM AET23:30 IST1:30 PM VEN22:00 UAE2:00 AM SST2:00 1:00 11:00 AM MST12:00 PM CST1:00 PM EST14:00 ET13:00 15:00 BRT14:00
The New Saints v Lincoln Red Imps
Park Hall Stadium
Second Qualifying Rd
11:00 AM PT12:00 PM MT1:00 PM CT2:00 PM ET18:00 GMT20:00 19:00 7:00 PM 21:00 KSA4:00 AM AET23:30 IST1:30 PM VEN22:00 UAE2:00 AM SST2:00 1:00 11:00 AM MST12:00 PM CST1:00 PM EST14:00 ET13:00 15:00 BRT14:00
B36 Torshavn v Besiktas
Gundadalur Stadium
Second Qualifying Rd
11:15 AM PT12:15 PM MT1:15 PM CT2:15 PM ET18:15 GMT20:15 19:15 7:15 PM 21:15 KSA4:15 AM AET23:45 IST1:45 PM VEN22:15 UAE2:15 AM SST2:15 1:15 11:15 AM MST12:15 PM CST1:15 PM EST14:15 ET13:15 15:15 BRT14:15
FC St. Gallen v Sarpsborg 08
AFG Arena
Second Qualifying Rd
11:30 AM PT12:30 PM MT1:30 PM CT2:30 PM ET18:30 GMT20:30 19:30 7:30 PM 21:30 KSA4:30 AM AET0:00 (+1) IST2:00 PM VEN22:30 UAE2:30 AM SST2:30 1:30 11:30 AM MST12:30 PM CST1:30 PM EST14:30 ET13:30 15:30 BRT14:30
Atalanta v FK Sarajevo
Atleti Azzurri d'Italia
Second Qualifying Rd
11:30 AM PT12:30 PM MT1:30 PM CT2:30 PM ET18:30 GMT20:30 19:30 7:30 PM 21:30 KSA4:30 AM AET0:00 (+1) IST2:00 PM VEN22:30 UAE2:30 AM SST2:30 1:30 11:30 AM MST12:30 PM CST1:30 PM EST14:30 ET13:30 15:30 BRT14:30
Partizan v Trakai
Stadion Partizana
Second Qualifying Rd
11:30 AM PT12:30 PM MT1:30 PM CT2:30 PM ET18:30 GMT20:30 19:30 7:30 PM 21:30 KSA4:30 AM AET0:00 (+1) IST2:00 PM VEN22:30 UAE2:30 AM SST2:30 1:30 11:30 AM MST12:30 PM CST1:30 PM EST14:30 ET13:30 15:30 BRT14:30
FK Zeljeznicar v Apollon Limassol
Grbavica Stadium
Second Qualifying Rd
11:45 AM PT12:45 PM MT1:45 PM CT2:45 PM ET18:45 GMT20:45 19:45 7:45 PM 21:45 KSA4:45 AM AET0:15 (+1) IST2:15 PM VEN22:45 UAE2:45 AM SST2:45 1:45 11:45 AM MST12:45 PM CST1:45 PM EST14:45 ET13:45 15:45 BRT14:45
Aberdeen v Burnley
Pittodrie
Second Qualifying Rd
11:45 AM PT12:45 PM MT1:45 PM CT2:45 PM ET18:45 GMT20:45 19:45 7:45 PM 21:45 KSA4:45 AM AET0:15 (+1) IST2:15 PM VEN22:45 UAE2:45 AM SST2:45 1:45 11:45 AM MST12:45 PM CST1:45 PM EST14:45 ET13:45 15:45 BRT14:45
Hibernian v Asteras Tripolis
Easter Road
Second Qualifying Rd
11:45 AM PT12:45 PM MT1:45 PM CT2:45 PM ET18:45 GMT20:45 19:45 7:45 PM 21:45 KSA4:45 AM AET0:15 (+1) IST2:15 PM VEN22:45 UAE2:45 AM SST2:45 1:45 11:45 AM MST12:45 PM CST1:45 PM EST14:45 ET13:45 15:45 BRT14:45
Dundalk v AEK Larnaca
Oriel Park
Second Qualifying Rd
11:45 AM PT12:45 PM MT1:45 PM CT2:45 PM ET18:45 GMT20:45 19:45 7:45 PM 21:45 KSA4:45 AM AET0:15 (+1) IST2:15 PM VEN22:45 UAE2:45 AM SST2:45 1:45 11:45 AM MST12:45 PM CST1:45 PM EST14:45 ET13:45 15:45 BRT14:45
Osijek v Rangers
Gradski Stadion vrt
Second Qualifying Rd
11:45 AM PT12:45 PM MT1:45 PM CT2:45 PM ET18:45 GMT20:45 19:45 7:45 PM 21:45 KSA4:45 AM AET0:15 (+1) IST2:15 PM VEN22:45 UAE2:45 AM SST2:45 1:45 11:45 AM MST12:45 PM CST1:45 PM EST14:45 ET13:45 15:45 BRT14:45
Spartak Subotica v Sparta Prague
Stadion Karadorde
Second Qualifying Rd
12:00 PM PT1:00 PM MT2:00 PM CT3:00 PM ET19:00 GMT21:00 20:00 8:00 PM 22:00 KSA5:00 AM AET0:30 (+1) IST2:30 PM VEN23:00 UAE3:00 AM SST3:00 2:00 12:00 PM MST1:00 PM CST2:00 PM EST15:00 ET14:00 16:00 BRT15:00
DAC Dunajska Streda v Dinamo Minsk
MOL Arena
Second Qualifying Rd
12:45 PM PT1:45 PM MT2:45 PM CT3:45 PM ET19:45 GMT21:45 20:45 8:45 PM 22:45 KSA5:45 AM AET1:15 (+1) IST3:15 PM VEN23:45 UAE3:45 AM SST3:45 2:45 12:45 PM MST1:45 PM CST2:45 PM EST15:45 ET14:45 16:45 BRT15:45
Sevilla v Ujpest
Ramon Sanchez Pizjuan
Second Qualifying Rd
6:00 PM PT7:00 PM MT8:00 PM CT9:00 PM ET1:00 (+1) GMT3:00 2:00 2:00 AM 4:00 KSA11:00 AM AET6:30 (+1) IST8:30 PM VEN5:00 (+1) UAE9:00 AM SST9:00 8:00 6:00 PM MST7:00 PM CST8:00 PM EST21:00 ET20:00 22:00 BRT21:00
Djurgardens IF FF v FC Mariupol
Second Qualifying Rd
6:00 PM PT7:00 PM MT8:00 PM CT9:00 PM ET1:00 (+1) GMT3:00 2:00 2:00 AM 4:00 KSA11:00 AM AET6:30 (+1) IST8:30 PM VEN5:00 (+1) UAE9:00 AM SST9:00 8:00 6:00 PM MST7:00 PM CST8:00 PM EST21:00 ET20:00 22:00 BRT21:00
FC Santa Coloma v Valur
Second Qualifying Rd
6:00 PM PT7:00 PM MT8:00 PM CT9:00 PM ET1:00 (+1) GMT3:00 2:00 2:00 AM 4:00 KSA11:00 AM AET6:30 (+1) IST8:30 PM VEN5:00 (+1) UAE9:00 AM SST9:00 8:00 6:00 PM MST7:00 PM CST8:00 PM EST21:00 ET20:00 22:00 BRT21:00
Torpedo Kutaisi v Vikingur
Second Qualifying Rd
6:00 PM PT7:00 PM MT8:00 PM CT9:00 PM ET1:00 (+1) GMT3:00 2:00 2:00 AM 4:00 KSA11:00 AM AET6:30 (+1) IST8:30 PM VEN5:00 (+1) UAE9:00 AM SST9:00 8:00 6:00 PM MST7:00 PM CST8:00 PM EST21:00 ET20:00 22:00 BRT21:00
FK Sutjeska v Alashkert
Second Qualifying Rd
6:00 PM PT7:00 PM MT8:00 PM CT9:00 PM ET1:00 (+1) GMT3:00 2:00 2:00 AM 4:00 KSA11:00 AM AET6:30 (+1) IST8:30 PM VEN5:00 (+1) UAE9:00 AM SST9:00 8:00 6:00 PM MST7:00 PM CST8:00 PM EST21:00 ET20:00 22:00 BRT21:00
Shakhtyor Salihorsk v Lech Poznan
Second Qualifying Rd
6:00 PM PT7:00 PM MT8:00 PM CT9:00 PM ET1:00 (+1) GMT3:00 2:00 2:00 AM 4:00 KSA11:00 AM AET6:30 (+1) IST8:30 PM VEN5:00 (+1) UAE9:00 AM SST9:00 8:00 6:00 PM MST7:00 PM CST8:00 PM EST21:00 ET20:00 22:00 BRT21:00
Kairat v AZ Alkmaar
Second Qualifying Rd
6:00 PM PT7:00 PM MT8:00 PM CT9:00 PM ET1:00 (+1) GMT3:00 2:00 2:00 AM 4:00 KSA11:00 AM AET6:30 (+1) IST8:30 PM VEN5:00 (+1) UAE9:00 AM SST9:00 8:00 6:00 PM MST7:00 PM CST8:00 PM EST21:00 ET20:00 22:00 BRT21:00
Stjarnan v FC Copenhagen
Second Qualifying Rd
7:00 PM PT8:00 PM MT9:00 PM CT10:00 PM ET2:00 (+1) GMT4:00 3:00 3:00 AM 5:00 KSA12:00 AM AET7:30 (+1) IST9:30 PM VEN6:00 (+1) UAE10:00 AM SST10:00 9:00 7:00 PM MST8:00 PM CST9:00 PM EST22:00 ET21:00 23:00 BRT22:00
FC Ufa v Domzale
 

@STATS_Football